Jak vybrat porodnici?V Praze je nutné se k porodu zaregistrovat, ve zbytku země vás přijme vaše spádová porodnice, ale i porodnice v okolních městech. Jak vybrat tu správnou?

Klíč č. 1

Ve chvíli, kdy začne první fáze porodu, můžete mít času relativně dost i relativně málo. Každý porod je jiný a trvá různě dlouho. Pro váš klid bude nejlepší, když budete mít porodnici v dojezdové vzdálenosti nejvýše do hodiny.

Doporučujeme vybrat si nejdříve několik nejbližších porodnic, ať už jste z Prahy, nebo z kteréhokoliv jiného místa. Síť porodnic v Česku je poměrně hustá, zahrnuje více než 100 zařízení po celé zemi. Máte tedy z čeho vybírat.

Klíč č. 2

Přihlédněte ke svému zdravotnímu stavu a k předpokládanému zdravotnímu stavu dítěte. Pokud máte důvodné podezření, že může dojít ke komplikacím, raději se o výběru porodnice poraďte se svým gynekologem.

Kdy může nastat tato situace? Například pokud vyšetření odhalí u dítěte zdravotní komplikace a je možné, že bude muset po porodu absolvovat určitou léčbu. 

Klíč č. 3 

Doporučení jsou mocný nástroj dnešní doby. Vaše kamarádky mají rozdílné zkušenosti z různých porodnic a vy si navíc můžete přečíst stovky hodnocení na internetu.
Buďte obezřetné. Komentáře na internetu mají většinou zapotřebí psát lidé, kteří se chtějí podělit o buď velmi dobrý, nebo velmi špatný zážitek. Málokdy najdete neutrální hodnocení. To znamená, že vy jako čtenář získáváte informace pouze o extrémech.

Načerpané postřehy z internetu vždy nařeďte i objektivním pohledem na věc. Když nastanou porodní komplikace, tak porod nemusí být ani hezký, ani příjemný, což platí také, pokud rodíte opravdu velké miminko. Ani za jedno porodníci nemohou, mějte to na paměti.

Samozřejmě se může lišit osobní a lidský přístup v jednotlivých porodnicích. Ale ani v tomto případě nespoléhejte na to, co si přečtete na internetu. Zážitky tam maminky popisují pochopitelně pouze ze své strany a nikdy nevíte, jak se celá situace doopravdy seběhla.

Klíč č. 4

Raději dejte na svůj vlastní dojem. Vybrali jste dvě, tři porodnice? Objednejte se na prohlídku, někdy se jim rovněž říká předporodní kurz, v porodnici. Sami si udělejte obrázek o úrovni vybavení, pohodlí, přístupu a chování personálu a způsobu komunikace.

Připravte si i otázky ohledně témat, která vás nejvíce zajímají, a nebojte se zeptat.Další tipy

Pravidelně Vám přinášíme nové rady a tipy.

Na co je kyselina listová?

Kyselinu listovou mají užívat těhotné ženy v prvním trimestru. Proč je pro vývoj plodu důležitá, co to vlastně je a...

Číst celý článek

Škodí ovocné kapsičky dětským zubům?

Takzvané medové zoubky, to není hezký pohled. Zkažené mléčné zuby u dětí sotva školkového věku jsou nepěknou vizitkou...

Číst celý článek

4 tipy na návštěvy bez pláče

Miminka vnímají změny prostředí různě. Proč je někdy návštěva v pohodě a jindy je to slzavé údolí? Přečtěte si naše...

Číst celý článek

Výhody Mimi klubu

Mimi klub je součástí Globus Bonus. Získejte ještě více výhod!

  • až 16 slevových kuponů 4x ročně
  • až 10% slevu na narozeninový nákup
  • až 3 kupony s 10% slevou na vína z e-shopu Vinotéka Globus a dopravu ZDARMA
  • peněžní bonusy za vaše nákupy
  • 3 karty klíčenky pro vaše rodinné příslušníky
  • slevy na odvoz objemného zboží
Registrovat se