Svatební šaty pro těhotnéVdáváte se v požehnaném stavu a máte dojem, že musíte volit mezi stylem a pohodlím? Jaký typ svatebních šatů pro vás bude ten pravý? Tipy přináší Rádce Mimi klubu.

Pochopitelně záleží na tom, v jakém měsíci se vdáváte a také jak velké máte bříško. Svatební šaty se zpravidla zařizují několik týdnů dopředu, vždy tak počítejte s tím, že zrovna během těchto týdnů se může vaše bříško zvětšit, a nikdy si neberte šaty „akorát“, ale raději o kousek větší, volnější, pružnější.

Hned na začátku si také ujasněte, zda chcete (a můžete) bříško vizuálně zatajit, nebo jej chcete naopak zdůraznit.

Utajené bříško, zdůrazněný pas

Zhruba do čtvrtého, maximálně pátého měsíce můžete bříško opticky skrýt a volit šaty s původní linií pasu. Bříško by ale nikdy nemělo být stlačené v korzetu nebo úzkých šatech. A to nejenom kvůli zdraví miminka, ale také kvůli vašemu pohodlí. Ve svatebních šatech budete několik dlouhých
a náročných hodin, myslete na to. Některé salony umožňují zapůjčení šatů domů na vyzkoušení. Pokud si nejste jejich pohodlím jista, buďte v nich doma i několik hodin.

Nenápadně zvýšený pas je skvělý trik, jak mít dost místa na bříško, ale zároveň zachovat útlou (nebo alespoň viditelnou) linii pasu. Kouzlo tohoto střihu spočívá v posunutí linie pasu k úrovni konce žeber, přičemž sukně se rozšiřuje již od „nového“ pasu. Místo pro bříško tak vytvoří sukně, která je již rozšířená, ale váš pas zůstane zachován.

Střih à la Marilyn Monroe vám může poskytnout podobnou synergii pohodlí a maskování. Řešení dekoltu pomocí dvou trojúhelníkových pruhů látky přitáhne pozornost k horní části vašich šatů a řasení sukně zařídí dostatečné mimikry pro bříško. Důležitý je materiál – měl by být tužší a pevnější. Saténová verze tohoto střihu (právě taková, jakou nosila božská Marilyn) by měla přesně opačný efekt. Nebojte se několika jemných vrstev tylu, organzy nebo krajky.

Bříško v hlavní roli

Chcete nebo musíte své krásné životní období opticky přiznat? Jak zdůraznit těhotenské bříško a nevypadat jako obří sněhová koule?

Tuhá tuba, tak by zněl zjednodušený název pro šaty velmi střízlivého střihu. Typicky mají lodičkový výstřih bez rukávů, velmi decentní stuhu či ozdobu pod ňadry a sukně je rovná a hladká. Materiál šatů je tuhý, sukně je bez spodničky. Takové šaty na těhotné ženě vypadají nesmírně elegantně a vkusně, zradit vás ale mohou dva detaily: silnější paže a menší postava, když si nechcete brát vysoké podpatky.

Vílí styl je evergreenem pro těhotné nevěsty. Šaty z lehoučkého materiálu, živůtek bez ramínek nebo s nařasenými pruhy vzdušné látky suplujícími ramínka a rozevlátá sukně. Na sukni mohou být kamínky, drobné kvítky a další romantické ozdoby, jejichž motiv lze zopakovat třeba v ozdobě účesu. Velkou výhodou této volby je pohodlí a fakt, že sluší snad každému typu postavy.

Krátké padesátkové šaty odkazují k trendu civilních modelů, jež byly v módě v padesátých letech. Na těhotných ženách vypadají mimořádně efektně, minimalisticky a vkusně. Mohou být řešeny širokou sukní, ale s větším bříškem vám lepší službu udělá pouzdrový střih s délkou ke kolenům. Od širší siluety můžete odvést pozornost třeba zvonovými rukávy, stuhou nad linií bříška nebo stojáčkem, ať už je přímo součástí šatů, nebo na blejzru přes šaty. Nevýhodou je, pokud vám v těhotenství otékají nohy – kotníky budou vidět po celou dobu svatby a ničím je nezamaskujete. Krátké šaty jsou skvělé na jarní či podzimní svatby, kdy je počasí mírnější a nehrozí mohutné otékání nohou z vedra.Další tipy

Pravidelně Vám přinášíme nové rady a tipy.

Odkdy nosit těhotenské kalhoty?

Bříško ještě není ani vidět a do kalhot se vejdete? Jakou velikost těhotenských kalhot kupovat a kde se po nich...

Číst celý článek

Dětské jarní módní vychytávky

Člověk v jarním počasí pořádně neví, jak má obléct sebe, natož děti. Je hezky a teplo, ale stačí aby se sluníčko...

Číst celý článek

Čím nahradit pečivo během kojení?

Vaše miminko trpí na větry a pediatr vám doporučil vynechat čerstvé pečivo, ale například i luštěniny a další...

Číst celý článek

Výhody Mimi klubu

Mimi klub je součástí Globus Bonus. Získejte ještě více výhod!

  • až 16 slevových kuponů 4x ročně
  • až 10% slevu na narozeninový nákup
  • až 3 kupony s 10% slevou na vína z e-shopu Vinotéka Globus a dopravu ZDARMA
  • peněžní bonusy za vaše nákupy
  • 3 karty klíčenky pro vaše rodinné příslušníky
  • slevy na odvoz objemného zboží
Registrovat se