Krémy na opalování versus krémy na strieNastávající maminky možná váhají, čím se mazat dřív. Venku pálí sluníčko, ale bříško, ňadra a dost často i jiné partie se vlivem těhotenství zvětšují. Jak nejlépe zkombinovat krémy a na co si dávat pozor?

Opalování v těhotenství

Přiměřená porce slunečních paprsků není na škodu. Vyvarujte se ale cíleného a dlouhého slunění. Jste totiž nyní náchylnější k úpalu a úžehu. K přehřátí organismu dojde snáz, než jste byla zvyklá dříve. Těhotenství není nemoc, ale je to skutečně „jiný stav“, počítejte s tím dopředu.

Při pobytu na sluníčku s sebou vždy mějte dostatek pitné vody, nejlépe čiré, nesycené a neslazené. Pokud je to možné, pořiďte si hezký klobouk a chraňte svou hlavu před přímými slunečními paprsky. Ideálně se co nejvíc zdržujte ve stínu, snížíte tak i stupeň pozdější únavy.

Záludný pigment

Zradit vás při opalování může také vaše vlastní kůže. Některé ženy jsou v těhotenství výrazně náchylné k tvorbě pigmentových skvrn v obličeji. Ty se zpravidla objevují právě při pobytu na sluníčku a případný opalovací krém sice jejich řádění zmírní, ale nezarazí.

Pigmentové skvrny v těhotenství nejčastěji postihují obličej, krk, dekolt, ramena a ruce, tyto partie proto raději mažte vyšším SPF faktorem. Nezdráhejte se ani před vysokými čísly – od SPF faktoru 30 až třeba po SPF faktor 50. I pod těmito opalovacími krémy se vaše pokožka opálí, sice méně, ale zato o mnoho bezpečněji.

Opalovací krém vybírejte pečlivě

Při volbě opalovacího krému se soustřeďte na jeho hydratační funkci. V drogerii nebo v lékárně požádejte obsluhu o radu s výběrem takového krému, který bude mít:

  •  SPF faktor minimálně 30
  • Hydratační složku
  • Odolnost proti vodě a soli (soli nejen z mořské vody, ale rovněž z vašeho potu)
  • Bude vhodný i na pleť na obličeji (pokud si nebudete pořizovat vyšší faktor právě na obličej)

Rozhodně si pořiďte i balzám na pokožku po opalování, typicky se nazývá „after sun balm“ nebo „after sun care“. Tyto krémy mají vysoký obsah panthenolu a pokožku po opalování zklidní, vyživí a následně zařídí i delší trvanlivost opálení samotného.

Kde zůstal krém na strie?

Večer, třeba po koupeli, si vždy kritické partie (bříško, ňadra, boky, spodní část zad a stehna) namažte krémem či olejem proti striím. Těchto produktů najdete na trhu celou řadu, doporučujeme vsadit na kvalitní značku a nelitovat investovaných peněz. Pamatujte, že jak se jednou strie vytvoří, nikdy se jich už docela nezbavíte.

Někdy se oblasti, které budete chtít promazat jak emulzí po opalování, tak krémem proti striím, budou dublovat. V tom případě je zkuste střídat obden nebo podle intenzity opalování v předešlých hodinách. Nikdy ale na krém proti striím raději nezkoušejte zanevřít.Další tipy

Pravidelně Vám přinášíme nové rady a tipy.

Odkdy nosit těhotenské kalhoty?

Bříško ještě není ani vidět a do kalhot se vejdete? Jakou velikost těhotenských kalhot kupovat a kde se po nich...

Číst celý článek

Dětské jarní módní vychytávky

Člověk v jarním počasí pořádně neví, jak má obléct sebe, natož děti. Je hezky a teplo, ale stačí aby se sluníčko...

Číst celý článek

Čím nahradit pečivo během kojení?

Vaše miminko trpí na větry a pediatr vám doporučil vynechat čerstvé pečivo, ale například i luštěniny a další...

Číst celý článek

Výhody Mimi klubu

Mimi klub je součástí Globus Bonus. Získejte ještě více výhod!

  • až 16 slevových kuponů 4x ročně
  • až 10% slevu na narozeninový nákup
  • až 3 kupony s 10% slevou na vína z e-shopu Vinotéka Globus a dopravu ZDARMA
  • peněžní bonusy za vaše nákupy
  • 3 karty klíčenky pro vaše rodinné příslušníky
  • slevy na odvoz objemného zboží
Registrovat se