Společně dokážeme velké věci, pomozte nedonošeným dětem i vyZa nedonošené považujeme děti narozené od 24. do 37. týdne těhotenství s nízkou porodní hmotností od 500 gramů do 2,5 kilogramu. Statistiky ukazují, že takových dětí se u nás rodí každý rok více a více.

Tito maličcí bojovníčci potřebují nejen jemnou péči a speciální vybavení, ale i plenky, které budou vyhovovat přímo jejich potřebám. Na tutAo skutečnost reaguje Pampers plenečkami Preemies, které jsou vyvinuty pro ta nejmenší a nejzranitelnější miminka s porodní váhou mnohdy menší než 800 gramů.

Plenečky pro předčasně narozená miminka Pampers Preemies byly poprvé v České republice představeny na začátku března letošního roku v Gynekologicko-porodnické klinice 1. LF UK a VFN v Praze v Apolinářské ulici za podpory rodičovské organizace Nedoklubko. Vývojem těchto plenek se zabývali experti společnosti Procter & Gamble společně se zdravotními sestřičkami z novorozeneckých jednotek intenzivní péče napříč třemi kontinenty. Během tří let hloubkových výzkumů a intenzivní spolupráce společně vyvinuli plenku Pampers Preemies. Tyto plenečky jsou nyní postupně darovány do nemocnic se specializovanými perinatologickými centry napříč celou Českou republikou.

Nalevo Pampers Preemie na medvědu o velikosti předčasně narozeného dítěte, napravo nejmenší prodávané varianta Pampers.

Jedinečné plenečky

Materiály použité v plenečkách Pampers Preemies jsou bezpečné a hebké. Plenečky mají jemné a pružné manžety, které zvyšují pohodlí každého miminka a podporují péči o pokožku těchto maličkých bojovníčků. Pampers Preemies zároveň umožňují celoplošné upevnění a absorbují tekutinu stejně v přední i zadní části. To dává zdravotním sestřičkám možnost vyměnit a vhodně umístit plenečku takovým způsobem, aby umožnily zavedení hadiček nebo vytvořily prostor pro další lékařské úkony. Znamená to, že sestřičky na novorozeneckých jednotkách intenzivní péče již nebudou muset stříhat ani překládat větší plenky tak, aby je mohly použít i pro ta nejmenší miminka.

Když se vám miminko narodí dříve, než čekáte

Tuto větu můžete spatřit na webových stránkách rodičovské organizace Nedoklubko. Péče o předčasně narozená miminka je velikou výzvou nejen pro lékaře a sestřičky, ale také pro samotné rodiče. Ti jsou vystavování velkému psychickému vypětí, které může trvat dny, týdny nebo i měsíce. V těchto situacích se snaží podpořit rodiče organizace Nedoklubko, která jim poskytuje rady, informace. Sdílí příběhy a zkušenosti jiných rodičů a hlavně předává víru a naději, že v tom nejsou sami.

Přidejte se k nám a pomozte těm nejmenším!

Společně s Pampers a Nedoklubkem jsme se i my připojili na pomoc těm nejmenším a nejzranitelnějším dětem. Ale zapojit se můžete i vy! Za jakoukoli plenku značky Pampers, kterou zakoupíte od 1. srpna do 30. září v hypermarketech Globus, daruje Procter & Gamble jednu plenečku Pampers Preemies pro předčasně narozené děti. K tomu navíc věnuje až jeden milion korun na podporu rodičovské organizace Nedoklubko a perinatologických center v České republice. Za tuto částku si pak mohou centra, která pečují právě o předčasně narozené děti pořídit třeba speciální postýlky, dětské váhy, klokánkovací křesla a další nezbytné vybavení. Navíc od 21. 8. 2018 probíhají v hypermarketech Globus speciální slevy, díky kterým za plenky Pampers ještě ušetříte.

 Přečtěte si také rozhovor s ředitelkou rodičovské organizace Nedoklubko o tom, jaké jsou nejdůležitější momenty pro život.

 Další tipy

Pravidelně Vám přinášíme nové rady a tipy.

Mandlová péče Weleda pro regeneraci a zklidnění pleti

Pokožka je jako zrcadlo duše. Všechno, co řešíme uvnitř, se může projevit i navenek, především na naší pleti. Ta může...

Číst celý článek

Jídlo: Ne za dva, ale dvakrát zdravěji!

Jen se najez, vždyť teď můžeš. To je ta nejsvůdnější lež na celém těhotenství. Něco jako generální pardon na všechna...

Číst celý článek

Vyhněte se večer modrému světlu

Moderní LED obrazovky mají tak kvalitní technologie, že vyzařují modré světlo, přirozenou složku denního světla. To...

Číst celý článek

Výhody Mimi klubu

Mimi klub je součástí Globus Bonus. Získejte ještě více výhod!

  • až 16 slevových kuponů 4x ročně
  • až 10% slevu na narozeninový nákup
  • až 3 kupony s 10% slevou na vína z e-shopu Vinotéka Globus a dopravu ZDARMA
  • peněžní bonusy za vaše nákupy
  • 3 karty klíčenky pro vaše rodinné příslušníky
  • slevy na odvoz objemného zboží
Registrovat se