Jak koupit první botičky (capáčky)?Možná ani nevíte, co to „capáčky“ jsou. Vždyť vaše miminko přece ještě nechodí. Právě v únoru se zateplení nožiček opravdu hodí, třeba když máme dítě v autosedačce a cestujete, i kdyby jen na nákup. Jak takové nechodící botky vybrat?

Capáčky, co to je?

V některých obchodech se boty pro děti do 1 roku opravdu jmenují capáčky, toto označení najdete na regálu i účtence. Co přesně znamená?

Jde to boty bez pevné podrážky, které nejsou určené k chůzi. Mohou být kožené, koženkové, ale klidně i fleecové, manšestrové nebo džínové.

Plní především funkci lepšího zateplení, protože bez bot – capáčků, můžete dítěti dát jenom ponožky v několika vrstvách, které často profouknou nebo mohou navlhnout.

Kdy capáčky používat?

U dětí, které ještě nelezou, úplně stačí capáčky používat při transportu. V autosedačce tvaru vajíčka čouhají nožičky ven a pod dekou se dítě může zbytečně potit. Navíc při přenášení z domu do auta a z parkoviště na místo určení mohou dětské nohy prochladnout.

U starších dětí, které objevují svět po čtyřech, jsou capáčky již daleko lépe využitelné. Zejména tam, kde je dlážděná podlaha, která je studená. Navíc capáčky z koženky či kůže nekloužou a pomohou dítěti zapřít se na nožce a pohybovat se efektivněji. Vhodným doplňkem jsou i koženkové či kožené nášivky na kolena, které mají totožnou funkci – trochu izolují a hlavně nekloužou.

Jaké capáčky pořídit?

Ideální jsou dva páry, pro praktičnost mohou být ve větší velikosti, abyste je mohli používat celou zimu.

  • Fleecové

Nejlépe ve střihu nad kotníky či do půli lýtek. Dobře vám poslouží v mrazech do kočárku, ale i při pobytu v chladnějším vnitřním prostředí. Zapínání preferujte na suchý zip. Jejich výhodou je, že stále dýchají, takže se noha tak rychle nezapotí, když přijdete do teplejšího prostředí.

  • Koženkové či kožené

Většinou je seženete maximálně ve střihu nad kotníky, vždycky volte tuto variantu. Často jsou na tkaničky, pokud seženete jiné praktičtější zapínání, dejte mu přednost. Jejich hlavní výhodou je, že udrží teplo delší dobu i v mrazu a větru, navíc je můžete využít (s lehkou ponožkou) třeba i na jarních vycházkách do nosítka či šátku.

Na trhu najdete celou řadu stylových botiček pro miminka, která zdaleka ještě nechodí. Mohou to být balerínky nebo rockerské kecky, espadrillky nebo lakýrky. Naprosto je milujeme a považujeme stylově oblečená miminka za rozkošná.

Mějte na paměti, že to jsou spíš rekvizity na focení, s praktičností nemají nic společného a oblékat miminko jako malého dospělého se vám nemusí vyplatit. Třeba aktuální móda děravých kolen a odhalených kotníků spíš zavání nachlazením.

Kreativitě při focení se meze nekladou a vzpomínky zachycené na fotce vás potěší i o celá desetiletí později.Další tipy

Pravidelně Vám přinášíme nové rady a tipy.

Molusky: Jak je poznáte a jak je porazíte?

Malé bradavičnaté puchýřky mohou připomínat akné, jde však o urputné infekční onemocnění, které trápí zejména malé...

Číst celý článek

Kdy miminku začít přidávat tekutiny

Kdy je správný čas k příkrmům a kojení přidat další tekutiny? Univerzální recept neexistuje, ale máme pár tipů, jak...

Číst celý článek

Pálení žáhy v těhotenství

Nepříjemné pálení žáhy patří mezi časté obtíže těhotných žen. Co ho způsobuje a jak se mu můžete bránit? To pro vás...

Číst celý článek

Naše tipy

Pro zobrazení nabídky akčního zboží si vyberte pobočku

Výhody Mimi klubu

Mimi klub je součástí Globus Bonus. Získejte ještě více výhod!

  • až 16 slevových kuponů 4x ročně
  • až 10% slevu na narozeninový nákup
  • až 3 kupony s 10% slevou na vína z e-shopu Vinotéka Globus a dopravu ZDARMA
  • peněžní bonusy za vaše nákupy
  • 3 karty klíčenky pro vaše rodinné příslušníky
  • slevy na odvoz objemného zboží
Registrovat se