5 triků na 9. měsíc těhotenstvíPoslední týdny těhotenství jsou již extrémně nepohodlné. S velkým bříškem se „funguje“ opravdu nesnadno. Rádce Mimi klubu pro vás našel 5 zlepšováků, které vám pomohou poslední měsíc překonat.

Brazilský vosk

Můžeme se tvářit, že je to příliš intimní téma, ale v 21. století si to snad už můžeme dovolit říct nahlas. Svůj rozkrok si holíte v podstatě po paměti, protože přes bříško jste ho už pár týdnů neviděla.

To je dost riskantní počin, operovat žiletkou v místech, kam nevidíte. Neriskujte poranění a objednejte se na voskovou depilaci (někdy pod názvem brazilská). Vosk není jediným materiálem, poslední dobou je velmi oblíbená depilace pomocí cukrové pasty, která vykazuje lepší snášenlivost pokožkou a rychlejší hojení drobnějších poranění. Nelekejte se slova hojení, kůže je po nárazovém vytrhnutí chloupků vždy citlivější a chvilku trvá, než se vzpamatuje.

Výsledky takové depilace vydrží zhruba 4 týdny, takže ideálně zajděte na depilaci na konci 8. měsíce a pak ještě před porodem. Holit si rozkrok po porodu také není právě bezpečná disciplína.

Spěte s „žížalou“

Nemusíte okrást Dádu Patrasovou, bude vám stačit kojicí polštář. Ten se vám ostatně bude hodit již za pár týdnů.

Jeho dlouhý, kuželovitý a naducaný tvar vám poslouží jako opěrka pro horní nohu při spánkové poloze na boku. Díky tomu bude váš spánek příjemnější, budete se méně budit a ráno bude vstávat odpočatější.

Bohužel, s běháním na záchod se rozloučíte až s porodem. Během dlouhého nočního ležení se totiž váš organismus odvodňuje a tekutiny se hromadí v močovém ústrojí. Příliš proto nepomůže, když před spánkem nebudete moc pít.

Pokud nemáte kojicí polštář, sviňte do kuželovitého tvaru deku nebo tenkou peřinu.

Objednejte si jídlo

Prostě si na pár měsíců zjednodušte život. Můžete si objednat alespoň obědy, ty rozváží v každé vesničce místní základní škola. Netrapte se tím, že kromě vás je odebírají i všechny místní babičky.

Výhody? Každý den budete mít jiné jídlo, jiný druh masa a zajištěnou normální porci. Vařit sama pro sebe každý den něco jiného, to se většinou chce málokomu.

Ostatně, můžete si objednávku prodloužit i na prvních pár měsíců s miminkem. To budete ráda za každou pomoc, protože na vaření nebude příliš času.

Ve větších městech si navíc můžete vybrat z široké a opravdu lákavé nabídky okolních restaurací nebo to „sfouknout“ při jednom a zkusit krabičkovou dietu, která pokryje všechny vaše denní porce, a náležitá výživa tak bude zajištěna. Během kojení raději nepodstupujte redukční dietu, soustřeďte se jen na racionální a vyvážený jídelníček. V menších obcích zase budete mít radost, že vaše obědy se vejdou do ceny pod 1 000 Kč na měsíc.

Pedikúra! A proč ne i kosmetika?

K pedikúře se nejspíš už neohnete, a pokud si netroufnete nechat partnera, ať vám ostříhá nehty, svěřte se profesionálovi. Základní pedikúra stojí asi tolik co oběd v restauraci, navíc si můžete užít příjemnou masáž chodidel.

Péči o pleť a líčení sice vaše bříško nijak neomezuje, ale po porodu nejspíš nebudete mít čas, chuť ani náladu se významněji zkrášlovat. Zajděte si pár týdnů před porodem na barvení obočí a řas, jen tak, pro dobrý pocit. Pomůže vám to lépe překonat první poporodní týdny, kdy v podstatě nevylezete z pyžama a vaše dny jsou jenom kojení, přebalování a snaha usnout alespoň na 20 minut v kuse.

Také není od věci zajít si před porodem ke kadeřnici, protože v dalších měsících pro vás bude komplikované najít v kojicích intervalech prostor na hodiny v kadeřnickém křesle.

Nechte si uklidit

Pro spoustu žen je stále nepředstavitelné nechat někoho cizího uklidit vlastní byt, případně dávat peníze za něco, co zvládnete sama.

V našich zeměpisných šířkách to stále není příliš obvyklé, ale už to dávno není ostuda paní domu. Jste moderní žena, máte jen pár týdnů do porodu a není nic špatného na tom pořádně vygruntovat obydlí, do kterého má přijít miminko.

Někdy se vám také mohou nabídnout vaši blízcí, ať už maminka, sestra, nebo kamarádka. Neodmítejte pomoc, odložte pocit studu a neschopnosti a nechte je, ať vám s úklidem pomohou.

Během prvních několika týdnů po porodu možná úklidovou akci zopakujte, ať už s najatou paní na úklid, nebo svou maminkou.

Ostatně, dříve bývalo běžné, že starší ženy v rodině pomáhaly v domácnostech, kde byly malé děti. Není to nic nového pod sluncem, jen odložte předsudky a představy o tom, jak dokonalá a výkonná hospodyňka byste měla být.Další tipy

Pravidelně Vám přinášíme nové rady a tipy.

Molusky: Jak je poznáte a jak je porazíte?

Malé bradavičnaté puchýřky mohou připomínat akné, jde však o urputné infekční onemocnění, které trápí zejména malé...

Číst celý článek

Kdy miminku začít přidávat tekutiny

Kdy je správný čas k příkrmům a kojení přidat další tekutiny? Univerzální recept neexistuje, ale máme pár tipů, jak...

Číst celý článek

Pálení žáhy v těhotenství

Nepříjemné pálení žáhy patří mezi časté obtíže těhotných žen. Co ho způsobuje a jak se mu můžete bránit? To pro vás...

Číst celý článek

Naše tipy

Pro zobrazení nabídky akčního zboží si vyberte pobočku

Výhody Mimi klubu

Mimi klub je součástí Globus Bonus. Získejte ještě více výhod!

  • až 16 slevových kuponů 4x ročně
  • až 10% slevu na narozeninový nákup
  • až 3 kupony s 10% slevou na vína z e-shopu Vinotéka Globus a dopravu ZDARMA
  • peněžní bonusy za vaše nákupy
  • 3 karty klíčenky pro vaše rodinné příslušníky
  • slevy na odvoz objemného zboží
Registrovat se