Vykouzlete prázdniny domaDva měsíce prázdnin jsou dlouhá doba. Mezitím dospělí chodí do práce a mimo dovolenou je to pro děti vlastně čas jako každý jiný. Vy jim ale můžete i doma vykouzlit pohádkově prázdninovou atmosféru a zážitky, na které budou vzpomínat.

Netradiční spaní

Teplé letní noci vybízejí k nocování pod hvězdami, troufnout si na spaní pod širým nebem ale není pro každého. Můžete tak využít stan a přenocovat s dětmi na zahradě. Večer si opečte buřty
a zazpívejte písničky u ohně nebo si vyprávějte pohádky na dobrou noc s pohledem na hvězdy. Ve skromnějších podmínkách městských bytů se dá nocležiště udělat třeba i na balkoně.

U venkovního spaní nepodceňte hmyz a použijte repelent. Také si dopředu zjistěte, kolik stupňů má v noci být, a děti podle toho oblečte, ať nemusíte ve tři ráno s chladnoucí nocí absolvovat stěhování domů do postelí.

Ale netradiční spaní můžete připravit i mezi zdmi svého domova, stačí s dětmi postavit bunkr třeba z gauče, židlí a velké deky. V bunkru u lampičky se také mohou odehrát nezapomenutelné večery. Dejte ale pozor, aby měl bunkr pořádné větrací otvory – za malou chvíli je v něm horko a děti by se zbytečně celou noc budily.

Raut a koktejly

Udělejte z obyčejné snídaně hotelovou snídani! Mléko, čaj a džusy ve skleněných džbáncích, obložený talíř a nakrájené chleby, nakrájené ovoce a možná i nějaká sladká buchta. S většími dětmi můžete hru dotáhnout k dokonalosti a představit se jako jejich číšník. Uvidíte, že snídaní strávíte příjemně líné, labužnické dopoledne. Pro zpestření lze ještě u snídaně vytáhnout oblíbené hry. „Hotelově“ můžete pojmout jakékoliv jídlo dne, opulentní večeře klidně může být ve skutečnosti dojídáním zbytků, ale s patřičným aranžmá se bude jednat o luxusní záležitost.

Nóbl nápoje, to je kapitola sama o sobě. Vyzdobte sklenice ovocem, paraplíčky, brčky a hrajte si s barevností. Děti budou nadšené a pitný režim splníte hravě. To se hodí hlavně v parných dnech.

Letní kino

K této aktivitě už je třeba větší přípravy, budete totiž potřebovat promítačku. Zkuste se ale poptat po známých, třeba někdo bude mít k zapůjčení projektor. Vykliďte v jedné místnosti celou stěnu, rozprostřete deky, polštáře, připravte občerstvení a pusťte si pohádku na „velkém plátně“. Pokud máte zahradu, můžete promítat na stěnu domu a klidně pozvat i děti ze sousedství.

Vodní olympiáda

Voda děti fascinuje. Jakákoliv hra je lepší, když je s vodou. Házení míčků do kbelíků s vodou, lovení rybiček, pouštění lodiček z kůry, ořechů či papíru nebo samostatný výzkum, které předměty plavou
a které ne.

Připravte podle věku a schopností dětí olympiádu v aktivitách, ke kterým je potřeba voda. Ideální je malý zahradní bazének, ale postačí i vana v bytě nebo kbelíky s vodou na balkoně.

Nezapomeňte, že každá olympiáda musí mít své medaile, diplomy a odměny!

Další tipy

Pravidelně Vám přinášíme nové rady a tipy.

Kdy vyměnit dětskou autosedačku?

Miminko si z porodnice odvezete ve skořepinové dětské autosedačce, takzvaném vajíčku. Kdy je ale čas na větší...

Číst celý článek

Jak děti připravit na Mikuláše?

Čeká vaše dítě první mikulášská nadílka, ze které už bude „něco mít“? Jak děti na Mikuláše připravit a jak instruovat...

Číst celý článek

Akné v těhotenství

Trápí vás v těhotenství akné? Jaké mohou být příčiny a jak účinně léčit stávající vřídky a předcházet novým?...

Číst celý článek

Naše tipy

Pro zobrazení nabídky akčního zboží si vyberte pobočku

Výhody Mimi klubu

Mimi klub je součástí Globus Bonus. Získejte ještě více výhod!

  • až 16 slevových kuponů 4x ročně
  • až 10% slevu na narozeninový nákup
  • až 3 kupony s 10% slevou na vína z e-shopu Vinotéka Globus a dopravu ZDARMA
  • peněžní bonusy za vaše nákupy
  • 3 karty klíčenky pro vaše rodinné příslušníky
  • slevy na odvoz objemného zboží
Registrovat se