Tipy na indoor aktivity v ziměChlad, mráz, sníh a brzká tma. Pro aktivní vyžití s dětmi není zima zrovna příznivým obdobím. V ideálních podmínkách slunečného počasí si můžete vychutnávat zimní radovánky na sněhu, ale co dělat v ostatních dnech? Připravili jsme pro vás pár tipů!

1. Bazén

Děti vodu milují a naštěstí v České republice najdete plavecký bazén pro veřejnost v každém okresním městě. Až na výjimky je v každém z nich i brouzdaliště pro malé děti. Plácání v bazénku se sotva 30 centimetry vody sice není bůhvíjaký sport, ale vodní prostředí je vítaná změna a hry ve vodě dostávají pro děti nový rozměr.

  • Vyhněte se bazénu v případě byť jen drobného nachlazení. 

2. Dětské divadlo

I děti mladší 3 let zvládnou dětské divadélko. Hry jsou přizpůsobeny malým divákům způsobem vyprávění i délkou představení.

V každém, i menším městě najdete dětská představení, určitě je v zimě vyzkoušejte!

  • Hraje-li se divadlo v době, kdy vaše dítě obvykle spí, raději hru vynechte. Nevyspalé a otrávené dítě si divadlo moc neužije. 

3. Lezecká stěna

Zdánlivě je lezecká stěna pro malé děti do 3 let úplný nesmysl, ale není to tak úplně pravda. Lezení je naprosto přirozený pohyb a touha někam se „vyškrábat“ je nám lidem vlastní. I v menších městech najdete malé lezecké stěny, většinou mají i jednoduché pasáže, které zvládne i malé dítě. Děti k ničemu nenuťte, nechte je, ať si stěnu objeví samy.

  • V lezeckých centrech bývá v zimě zpravidla chladněji, raději děti vybavte teplým prádlem. 

4. Tvořivé dílny

Děti do 3 let nejsou zruční umělci, i s nůžkami na papír se teprve seznamují. Ale i tak už dovedou vytvořit úžasná výtvarná díla, až vám ukápne slza dojetí. Tvořivé dílny často organizují dětská centra, rovněž je najdete i v každém menším městě. Ne vždy mají ale dobře zvládnutou propagaci, takže se po nich spíš poptejte mezi známými maminkami nebo v nejbližší školce.

  • Překvapivě dobrou radou je nezůstávat v nich déle, než je nutné. Ať je tvoření bujné, ale krátké. Malé děti se zatím neumí dlouho soustředit, tvoření je začne nudit a příště už nebudou chtít jít. Zejména ze začátku platí u tvořivých dílen zlaté pravidlo, že v nejlepším se má přestat. 

5. Dětské herny

Kavárny s malým dětským koutkem představují příjemný kompromis pro sociální život rodičů a dětí. Ale opravdu
indoor pohybovou aktivitou jsou větší dětské herny a herní domy. Většinou za nimi budete muset jet do většího města, ale zabaví vás i vaše malé dítě do 3 let na dlouhé hodiny. Lanové prolézačky, tunely, skluzavky a bazény s míčky zajistí vašim ratolestem dokonalé vydovádění. Ale počítejte s tím, že s dětmi do 3 let si tam kávu nedáte, vždy je nutný nepřetržitý dozor rodiče. Až u starších dětí je možné je pozorovat na delší vzdálenost.

  • Ve většině velkých dětských heren nedovolují dospělým přezůvky, ani ty očividně domácí. Vy se tak vybavte silnými ponožkami s protiskluzovou úpravou a dětem přibalte bačkůrky. Od země je vždy chladněji, tak ať si kromě zážitků nedovezete i rýmu.

Přejeme vám krásnou zimu, bohatou na krásné zimní dny jako stvořené pro sáňkování, stavění sněhuláků a koulovačky. Pohyb na čerstvém vzduchu je nenahraditelný.Další tipy

Pravidelně Vám přinášíme nové rady a tipy.

Doplňte v zimě vitaminy

Těhotenství je pro organismus ženy velmi náročné období, vývoj a růst miminka vyžaduje spoustu živin. Nezanedbávejte...

Číst celý článek

Kdy poprvé zkusit lyže?

Jak poznat, že je správný čas vaše dítko poprvé postavit na lyže? Kam vyrazit, jak využívat služby instruktora a jak...

Číst celý článek

Vyvezte miminko na saních

Vyrážíte na hory a rádi byste si užili nějaké zimní radovánky i s dítětem, které ještě neumí chodit? Zkuste vyjížďku...

Číst celý článek

Naše tipy

Pro zobrazení nabídky akčního zboží si vyberte pobočku

Výhody Mimi klubu

Mimi klub je součástí Globus Bonus. Získejte ještě více výhod!

  • až 16 slevových kuponů 4x ročně
  • až 10% slevu na narozeninový nákup
  • peněžní bonusy za vaše nákupy
  • 3 karty klíčenky pro vaše rodinné příslušníky
  • slevy na odvoz objemného zboží
Registrovat se